Akkök Holding, stratejik iş alanları arasında konumlandırdığı gayrimenkul sektöründe 1993 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Akmerkez ile Türkiye’de alışveriş merkezi konseptini farklı bir boyuta taşıyan Akkök Şirketler Grubu, alışveriş merkezi yatırımı ve yönetimi alanındaki deneyim ve uzmanlığını farklı projelerde değerlendirmek üzere, 2005 yılında Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş.’yi kurmuştur.

Akiş, Sermaye Piyasası Kurulu’na yaptığı başvuruyla 18 Mayıs 2012 tarihinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı unvanını almıştır. Ardından 9 Ocak 2013 tarihinde Borsa İstanbul Kurumsal Ürünler Pazarı’nda işlem görmeye başlamıştır. Akbatı ve Akasya gibi önemli projelere imza atan Akiş GYO, “Her işimizin temelinde mutluluğunu var.” ilkesiyle gayrimenkul sektöründe kalitesi ile farklılaşan projeleri hayata geçirmeyi hedefler.

Türkiye’deki gayrimenkul yatırım ortaklıkları arasında bir ilki gerçekleştirerek, alışveriş merkezi yatırımlarına alternatif bir yaklaşımla cadde mağazacılığına yönelen Akiş GYO, Bağdat Caddesi’nde ilk işbirliğini 2017 yılında Beymen ile gerçekleştirdikten sonra, 2020 yılında Akapartman Suadiye projesini de operasyonel hale getirmiş, satış ve kiralama işlemlerinin büyük bölümünü tamamlamıştır. Akiş GYO aynı bölgede yer alan Erenköy ve Caddebostan projelerinin de tamamlanmasıyla nitelikli ve yüksek kira gelirli portföyünü çeşitlendirecektir.

Doğru zamanda, doğru lokasyonda, yeni trendler yaratan projeleriyle kısa sürede sektörün en önemli aktörlerinden biri konumuna gelen Akiş GYO, sürekli değişim içinde bulunan sektör eğilimlerini ve sosyo-ekonomik gelişmeleri yakından takip ederek gayrimenkul sektöründe fark yaratacak projelere imza atmaya devam edecektir.

Sektörler