AKYAŞAM YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş..

Akiş GYO A.Ş.’nin bir iştiraki olan Akyaşam Yönetim Hizmetleri A.Ş., Akbatı ve Akasya projelerinin yönetimini üstlenmektedir.

2011 yılında açılan Akbatı, Esenyurt-Bahçeşehir’de 50.838m2’lik arsa üzerinde alışveriş merkezi ve rezidanslarıyla kalite ve konfor anlayışını en üst seviyelere taşıyacak bir yaşam merkezi olarak tasarlanmıştır. Akbatı’da; ulusal ve uluslararası 200’e yakın mağaza, 9 sinema salonu, dünya mutfaklarını buluşturan restoranlar, çocuk oyun alanları ile 3000 araçlık kapalı otopark yer almaktadır. Akbatı, şık cafe ve restaurantlarıyla Restoranlar Meydanı ve Festival Park alanıyla her yaştan insanın sosyalleşme noktası olmuştur. 4 katlı Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin üzerinde yer alan “Akbatı Residences” ise 21 katlı Mavi Kule ve 11 katlı Yeşil Kule’de 350 rezidanstan oluşmaktadır. Dünyaca ünlü DDG (Development Design Group) tarafından tasarlanmış olup, benzersiz mimari tasarımıyla dikkat çekmektedir. Akbatı yaptığı çalışmalarla 2016 yılında BREEAM In Use - International kapsamında bu kez “Excellent” derecesinde sertifika sahibi olmuş, kaynakların doğru kullanımı, iç ortam, sağlığa verdiği önem gibi kriterlerin değerlendirildiği sürecin sonunda sürdürülebilir uygulamalarını bir kez daha tescillemiştir. 2018 yılında BREEAM In Use - International Part 2 (Yapı Yönetimi) kısmı için de “Excellent” derecesini almıştır. Akbatı 2020 yılında Covid-19 tedbirleri kapsamında yapmış olduğu çalışmalar ile TSE “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi”, TÜV-Süd “Hijyen ve Koruyucu Önlemler Denetimi” ve Royal Cert “SAFE Covid-19 Güvenli Alan Belgesi”ni almıştır.

2014 yılında açılan 80 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip Akasya, Türkiye'nin ve dünyanın en beğenilen markaları, keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, 10 dönümlük parkı, metro, metrobüs ve Marmaray'a ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu Yakası'nın hem de İstanbul'un en iddialı projesi olarak 6 Mart 2014'te açılmıştır. 2015 yılında alınan ICSC European Shopping Centre Awards’tan alınan New Developments: Large Category ödülü dikkat çekmiştir. Akasya 2018 yılında, dünya genelinde 25 ülkede benimsenen bina çevresel değerlendirme sistemi olan BREEAM (Building Research Establishment-Environmental Assessment Method) sertifikasını (Excellent) seviyesinde tescilledi. 2020 yılında ise BREEAM In Use - International Part 2 (Yapı Yönetimi) kısmı için de “Excellent” derecesini almıştır. Akasya 2020 yılında Covid-19 tedbirleri kapsamında yapmış olduğu çalışmalar ile TSE “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi”, TÜV-Süd “Hijyen ve Koruyucu Önlemler Denetimi” ve Royal Cert “SAFE Covid-19 Güvenli Alan Belgesi”ni almıştır.

2016 yılı Haziran ayında hayata geçen ve İstanbul’un kültür ve sanat haritasında kısa sürede yerini alan Akasya Kültür Sanat (AKS) ise, kapalı gişe oynayan tiyatrolar, akustik dinletilerin yanı sıra, çağdaş sanat sergilerine,sanat atölyelerine, dinletilere ve söyleşilere ev sahipliği yapmaktadır.

Sektörler