Akcoat İleri Kimyasal Kaplama Malzemeleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1979 yılında kurulan Akcoat; emaye, seramik, yapışmaz dekoratif kaplamalar, pigment ve cam olmak üzere 5 ana ürün grubuyla, dünyanın lider kimyasal kaplama malzemeleri üreticisidir. Akcoat; beyaz eşya, mutfak araç gereçleri, fırın, seramik ve cam endüstrisine değer katan global markaların çözüm ortağıdır.

Türkiye ve İspanya’daki fabrikasının yanı sıra ABD ve Çin’de faaliyet gösteren ofisleri ve 6 kıtada 60 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatının getirisi olan, küresel ticari ağı sayesinde Akcoat, faaliyet gösterdiği sektörlerin ihtiyaç ve trendlerini proaktif şekilde ve gelişmiş verimlilikle tam destek olmaktadır.

Akcoat yeni ürün çalışmalarında güçlü Ar-Ge ekibi ve donanımlı merkezi ile performansa bağlı inovatif çözümlerle tüketici odaklı yaklaşımlar geliştirmektedir.

Çatısı altında yer aldığı Akkök Holding’in insan odaklı yaklaşım stratejisini benimseyen Akcoat, gelişim temelli değişim felsefesi ve fırsat eşitliğinden taviz vermeyen insan kaynakları yönetim anlayışı ile hem çalışanlarına hem de paydaşlarına güven ve samimiyet odaklı verimlilik ile yaklaşmaktadır.

Son 11 yıldır alanında ihracat şampiyonu olan Akcoat, 2020 yılında ISO 500 listesinde de tekrar yer almıştır. Yerel ve global sorumluluklarının bilinciyle hareket eden Akcoat, sürdürülebilir kalkınma stratejisi hedefi ve hayata dokunan, sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer almayı sürdürmektedir.

Faaliyetlerine 2020 yılına kadar Gizemfrit markasıyla devam eden Akcoat, frit üretimi dışında birçok farklı sektöre hizmet ederek gün geçtikçe büyüyen iş alanlarının tümünü kapsayacak bir çatı marka ihtiyacı sebebiyle logo kurumsal kimliğini Akcoat olarak güncelledi.

Telefon : +90 264 323 30 31

Faks : +90 264 323 30 32

Sektörler